Témata

Běžecké trasy na KH

- 7. 1. 2014 -

Cílem občanského sdružení Zdravý Střed je pozvedávat životní úroveň v městské části Brno-střed jak pro nás, samotné Brňany, tak pro naše potomstvo – vždyť o ně jde hlavně.

A tak vznikl nový nápad, nový plán, jak využít lokalitu Kraví hory a vše, co tato unikátní část města nabízí – zeleň, klid, čerstvý vzduch.

Chtěli byste se dozvědět více? Rádi vám na několika následujících řádcích poskytneme naši vizi celého projektu.

Projekt spočívá v několika rekreačních běžeckých trasách, které se budou nacházet přímo na Kraví hoře a jejím těsném sousedství.

Plán tras

1. Trasy pro 3. až 5. třídy základních škol (délka trasy 400 m)

2. Rekreační trasa lehká (délka trasy 1.500 m)

3. Rekreační trasa střední (délka trasy 3.000 m)

4. Rekreační trasa těžká (délka trasy 5.000 m)

Počáteční bod běžeckých tras bude v prostoru mezi velkým a malým hřištěm na Kraví hoře. Každá trasa má svého patrona – významného brněnského sportovce. Konečnou verzi vedení běžeckých tras naleznete níže:

Patronát tras

Modrá (400 m) - patronát: Rebeka Šilhanová - několikanásobná mistryně ČR v kategorii dorostenek a juniorek ve skoku o tyči

Žlutá (1.500 m) - patronát: Josef Sečkář – zakladatel AK Olymp Brno, atletický trenér

Červená (3.000 m) - patronát: Filip Ospalý – triatlonista, trojnásobný vítěz Ironman 70.3 Austria

Oranžová (5.000 m) - patronát: Jiří Žák – extrémní běžec, reprezentant ČR v běhu do vrchu

Trasy budou zároveň vybaveny informační tabulí s letáky a sdělením občanského sdružení Zdravý Střed. Ing. Žák, mnohonásobný český reprezentant v běhu na lyžích, běhu do vrchu a špičkový trenér, vytvoří po vytyčení tras hodnotící tabulky, které budou uvedeny na informačních tabulích. Zároveň povede poradenskou službu pro správný běh, sportovní trénink a zdravý životní styl. V místě startu bude také několik stanovišť venkovních protahovacích a posilovacích strojů, které budou běžci moci kdykoliv zdarma využít.

Pokud se vám náš projekt líbí, budeme velice rádi, když jej podpoříte. Jeho cílem je využít všech možností a výhod, které Kraví hora nabízí. O projektu vás budeme nadále informovat.

Autor: rudr

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka