Témata

Zdravý Střed pro zdravé Brno

- 6. 12. 2016 -

Občanského sdružení Zdravý Střed bilancovalo letošní aktivity směřující k návodům nejmladší generaci, jak sportovat v prostředí naší městské části. Tomu posloužily sítě cest a cestiček, které přímo vybízí k rekreačnímu a kondičnímu běhání na Kraví hoře. Za podpory místostarostky ÚMČ Brno – střed JUDr. Dumbrovské a vedoucí OŠMT Mgr. Ondrašíkové byly ve třech termínech roku 2016 důkladně prověřeny kapacitní možnosti běžeckých tras, které Zdravý Střed dlouhodobě v tomto mimořádném kousku přírody v městě Brně udržuje.

Pedagogové škol z MČ Brno–střed přivedli na Kraví horu žáky různých věkových kategorií. Už při prvním kole bylo zřejmé, že zájem předčil očekávání. Počet dětí, které podle věku absolvovaly závody v běhu na trasách 400 a 1500 metrů, se ustálil kolem sto padesáti. Při lítých bojích bylo jasně vidět, které děti se sportu věnují pravidelně a které nejsou na podobnou zátěž zvyklé. Rozdíly byly markantní a prokázaly, že podobných akcí nebude nikdy dost. To nás motivuje podobné závody organizovat co nejčastěji a vést tak děti k pravidelným sportovním aktivitám. Často jsou slyšet nářky nad nešvary naší mladé generace, ale kdo byl přítomen na pátečních běžeckých závodech, mohl zjistit, že pokud je dobře zorganizovaný program, výsledek v podobě zájmu a nasazení se vždy dostaví. A když se k tomu přidá tatranka nebo džus, úspěch je zaručen.

Spolupořadatel těchto akcí, baseballový oddíl VSK Technika Brno, po ukončení závodů připravil pro mladé běžce ukázky baseballu s tím, že si děti jednotlivé činnosti mohli vyzkoušet. Pokud by někoho tento sport zaujal natolik, že by se mu chtěl v budoucnu víc věnovat, Technika Brno je ideálním místem pro první baseballové krůčky. Častý hostem na Kraví hoře byly i mateřské školky z okolí, které sice méně běhaly, ale o to více relaxovaly na trávě velkého hřiště Techniky.

V roce 2017 chceme v těchto akcích pokračovat co nejčastěji a zároveň tím ukázat, jak krásný a užitečný může být sport. Další snahou bude osvěta a zapojení co nejvíce nečinných dětí. Doufáme, že se podaří uskutečnit plány na realizaci dalších venkovních tělo posilujících prvků na jižním okraji Kraví hory. Zároveň to bude případný další krůček na cestě za zdravým životním stylem. A pokud budou děti a mládež ve středu Brna za pomoci Zdravého Středu co nejvíce ZDRAVÉ, mohou být všichni zúčastnění spokojeni.

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka