Témata

Zdravý střed rozvíjí sportovní aktivity na Kraví h

- 16. 5. 2019 -

Tak jako v minulých let, i letos připravuje občanské sdružení „Zdravý střed“ ve spolupráci s baseballovým klubem VSK Technika Brno seriál sportovních dopolední pro žáky základních škol Brna střed.

V minulosti se těchto akcí zúčastnily již stovky dětí všech věkových kategorií. Velký zájem se očekává i letos, protože atraktivní lokalita Kraví hory, tedy oáza zeleně a klidu uprostřed města přímo vybízí k pohybovým aktivitám nejen obyvatel Brna střed, ale všech brňanů. Tyto běhy využívají síť stezek a cestiček po celé Kraví hoře, které město Brno přes zimu zrekonstruovalo a zpevnilo, takže se dnes nikdo nemusí po dešti obávat překonávání kaluží a bláta.

Zázemí tyto běhy, jako obvykle, budou mít v areálu baseballového klubu VSK Technika Brno, kde mladí sportovci najdou možnost občerstvení, šaten a sprch. Po závodech se závodníci mohou seznámit se základy baseballu a všechny potřebné činnosti si okamžitě vyzkoušet, to vše pod dozorem extraligových hráčů Techniky, včetně letošních japonských posil.

Do prázdnin jsou vypsány sportovní pátky 24.5. 2019 a 21.6. 2019. Rovněž na podzim budou vypsány dva termíny, o kterých budou zájemci informováni. Zdravý Střed se těší na hojnou účast a také na příznivé počasí.

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka