Témata

Zdravý střed rozvíjí sportovní aktivity na Kraví h

- 23. 1. 2020 -

Tak jako v minulých let, i letos připravuje občanské sdružení „Zdravý střed“ ve spolupráci s baseballovým klubem VSK Technika Brno seriál sportovních dopolední pro žáky základních škol Brna střed.

V minulosti se těchto akcí zúčastnily již stovky dětí všech věkových kategorií. Velký zájem se očekává i letos, protože atraktivní lokalita Kraví hory, tedy oáza zeleně a klidu uprostřed města přímo vybízí k pohybovým aktivitám nejen obyvatel Brna střed, ale všech brňanů. Při lítých bojích bylo jasně vidět, které děti se sportu věnují pravidelně a které nejsou na podobnou zátěž zvyklé. Rozdíly byly markantní a prokázaly, že podobných akcí nebude nikdy dost. To nás motivuje podobné závody organizovat co nejčastěji a vést tak děti k pravidelným sportovním aktivitám. Často jsou slyšet nářky nad nešvary mladé generace, ale kdo byl přítomen na pátečních běžeckých závodech, mohl zjistit, že pokud je dobře zorganizovaný program, výsledek v podobě zájmu a nasazení se vždy dostaví. A když se k tomu přidá tatranka nebo džus, úspěch je zaručen.

Páteční běhy využívají síť stezek a cestiček po celé Kraví hoře, které ÚMČ Brno střed v nedávnosti zrekonstruovalo a zpevnilo, takže se dnes nikdo nemusí po dešti obávat překonávání kaluží a bláta. V minulém roce se účastnili většinou žáci nižších ročníků a tomu byly upraveny délky běžeckých tratí, ale sportovní sportovní náročnost se zvýšila. Podle počtu účastníků jsme střídali běhy dvoukolové, vyřazovací, štafetové, ale také oblíbené běhy smíšených štafet.

Zázemí tyto běhy, jako obvykle, budou mít v areálu baseballového klubu VSK Technika Brno, kde mladí sportovci najdou možnost občerstvení, šaten a sprch. Po závodech se závodníci mohou seznámit se základy baseballu a všechny potřebné činnosti si okamžitě vyzkoušet, to vše pod dozorem extraligových hráčů Techniky.

Do prázdnin jsou vypsány sportovní pátky 24.4., 5.6. a 19.6. 2020. Tyto termíny nejsou stoprocentně závazné, musíme pracovat i s počasím a jinými proměnnými, včetně naší operativnosti, kdy s termínem vyjdeme vstříc individuálním požadavkům škol. Rovněž na podzim budou vypsány dva termíny, o kterých budou zájemci informováni. Zdravý Střed se těší na hojnou účast a také na příznivé počasí.

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka