Volný čas

Festival v centru dění – měsíc plný zážitků

- 7. 9. 2014 -

Střed Brna ožije již popáté Festivalem v centru dění. Tento měsíc plný chutí, vůní a zážitků postupně přinese Slavnosti piva, Slavnosti jídla, Slavnosti vína a Slavnosti řemesel. Akci pořádá od 11. září do 12. října radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko.

Slavnosti piva - 11.-14. 9.

Slavnosti piva nabídnou od 11. do 14. září hned na dvou místech v centru Brna – na náměstí Svobody a v parku na Moravském náměstí – piva různých značek z různých míst České republiky. Návštěvníci tak budou moci ochutnat produkci malých rodinných firem i velkých pivovarů. A k tomu zakousnout grilované klobásy a maso, langoše, steaky, utopence, škvarkovou pomazánku nebo nakládané hermelíny. Na obou místech proběhne každý den doprovodný hudební program. Na náměstí Svobody zazní komornější hudba od 14.00 do 18.00 hod., rockové kapely zahrají na Moravském náměstí od 16.00 do 22.00 hod.

Slavnosti jídla - 18.-21. 9.

Um svých šéfkuchařů, kuchařů a barmanů představí na centrálním brněnském náměstí Svobody zástupci brněnské gastronomie, a to v rámci Slavností jídla od 18. do 21. září. Servírovat se bude vše od předkrmů, přes hlavní chody až po lahodné dezerty. Na náměstí se opět představí také kavárny a bary – v jejich nabídce budou míchané alkoholické a nealkoholické, netradiční, ale i tradiční koktejly, stejně jako na různé druhy kávy či vína. Na pódiu bude každý den od 14.00 do 18.00 hod. připraven doprovodný program.

Slavnosti vína - 26. 9.-3. 10.

Stovku vín z produkce tuzemských vinařství bude možné ochutnat a také zakoupit od 26. září do 3. října na Slavnostech vína na náměstí Svobody. Bohatá nabídka vín bude doplněna rozmanitým občerstvením a na prodejní ploše nebudou chybět ani řemesla tematicky spjatá s vínem a vinařstvím. Doprovodný kulturní program proběhne na pódiu každý den v tradičním čase od 14.00 do 18.00 hod.

Slavnosti řemesel - 6.-12. 10.

Drobní řemeslníci z celé republiky se sjedou na náměstí Svobody na Slavnosti řemesel, které se konají 6. až 12. října. V rámci akce se předvedou nejen šperkaři, kořenáři, mýdlaři, hrnčíři, bylinkáři, perníkáři, kožešníci, sýraři, pekaři, řezníci, skláři, včelaři, vinaři nebo kováři, ale také prodejci s regionálními potravinami. Nabídku akce zpestří také informační stánek s informacemi o turisticky zajímavých místech z celé republiky, stejně jako doprovodný program (14.00 – 18.00 hod.).

I letos bude mít Festival v centru dění také charitativní rozměr.

Detailní informace k festivalu, na který je vstup zdarma, budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách

www.festivalvcentrudeni.cz

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka