Volný čas

Kraví hora bude patřit volnému času

- 1. 7. 2014 -

Kravák Open – festival volného času, zábavy a sportu pro malé i velké – se uskuteční v sobotu 13. září na Kraví hoře. Program je připraven na louce u konečné tramvaje, v areálu koupaliště a na dalších místech v okolí.

Dění na louce nabídne od 10.00 do 17.00 hod. spoustu volnočasových a kulturních aktivit – interaktivní vystoupení Cirkusu jinak v jeho šapitó i mimo něj, představení Divadla Polárka a výuku country tanců s kapelou Zimour. Nabídku kurzů a kroužků na nový školní rok představí DDM Junior, SVČ Lužánky, školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka nebo CVČ Botanka. K dispozici bude také velká polní autodráha, trampolína Rádia Krokodýl a nafukovací farma pro děti. Zábavu poskytne turnaj ve famfrpálu nebo prohlídka hasičské techniky, hlad zaženou vlastnoručně opečené špekáčky.

Ve stejném čase, tedy od 10.00 do 17.00 hod., bude možné navštívit i koupaliště na Kraví hoře. Připraveny budou komentované prohlídky kryté plavecké haly včetně zázemí a venkovní části celého areálu a různé sportovní atrakce pro malé i velké: beach volejbal, fotbal s FC Zbrojovka Brno, lidský „stolní“ fotbálek, pétanque, aquazorbing, mobilní horolezecká stěna, tenisový trenažer, laserová střelnice, lyžařský trenažer a skákací hrad se skluzavkou. Během dne budou též vyhlášeny výsledky fotosoutěže „10 let Kraví hory“, jejíž vítězové získají celoroční volný vstup na koupaliště.

Během festivalu se také veřejnosti otevřou Zahrádková kolonie Kraví hora I a Zahrádkářská kolonie Kraví hora II, stejně tak bude možné vyrazit s Klubem českých turistů na procházky pro Masarykově čtvrti.

Na koupališti bude program pokračovat i večer, a to dvěma koncerty u bazénu. V 18.00 hod. vystoupí legendární hudební skupina Plavci se zpěvačkou Irenou Budweiserovou, které na pódiu v 19.45 hod. vystřídá Banjo Band Ivana Mládka.

Vstup na Kravák Open je zdarma. Festival se koná za každého počasí – pouze v případě deště bude program z louky přesunut do areálu koupaliště. Akci pořádá radnice městské části Brno-střed a její příspěvkové organizace - kulturní a vzdělávací středisko a Sportovní a rekreační areál Kraví hora.

Informace jsou průběžně doplňovány a aktualizovány na webových stránkách:

www.kravak-open.cz

TJ Favorit Brno Kuželkářský klub Moravská slavia BRNO Technika Brno - baseball a softball Hvězdárna a planetárium Brno Starez Sport, a.s. Pell's MTB kriterium Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka